Logo Hypertenze.eu odkaz na hlavní stránku
Úvodní stránka         O nás         Filosofie         Poslání         Tým         Kontakty         Odkazy
Zdravotnictví, Havlíčkův Brod

Akce na tento týden Nahodny obrazek
Akční cena: 695 KčDalší informace k použití fonendoskopů

K měření krevního tlaku klasickou poslechovou metodou dle Korotkova (např. pomocí A&D UM 101, MDF 848XP, Accoson Greenlight 300 nebo rtuťového přístroje) je třeba fonendoskop neboli stetoskop. Ten má v medicíně velice široké využití nejen při měření krevního tlaku, ale i pro poslechové vyšetření srdce a hrudníku, břišních orgánů a tak dále. Protože požadavky na kvalitu pro jednotlivá vyšetření nejsou stejné, různí uživatelé využijí fonendoskopy různé kvality a také různé ceny; jiné nároky bude mít příležitostný uživatel (např. pro domácí měření krevního tlaku poslechovou metodou) a jiné praktický lékař, kardiolog nebo pediatr.

Pro měření krevního tlaku se hodí teoreticky jakýkoli fonendoskop, protože nároky na citlivost přístroje zde nejsou nijak vysoké. Problémy těch nejlevnějších (dnes se vyrábějí třeba v Číně nebo Indii) jsou ovšem několikerého rázu:

  • použité materiály jsou bídné kvality, takže se mohou z kovových součástí odlupovat povrchové vrstvy; hadičky jsou příliš pevné a špatně se s takovým přístrojem manipuluje nebo jsou naopak příliš poddajné a kroutí se; membrána časem popraská apod.
  • spojení součástí není pevné, ty mohou různě odpadávat nebo se vyvlékat. Navíc se v nedokonale spojených součástkách usazují nečistoty, které potom tvoří ideální živnou půdu pro množení různých bakterií, takže použití takového přístroje je krajně nehygienické.

Proto je v každém případě lepší i pro měření krevního tlaku pořízení kvalitního značkového fonendoskopu. Za nejdražší přístroje ovšem zaplatíte řádově až desítky tisíc korun. Naše fonendoskopy patří k nejkvalitnějším na světě a nejsou přitom drahé ? posuďte sami.


Právo  |   © 2007 - 2017 HYPERTENZE.EU, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.    |   Webyvysocina   |  Oáza klidu
TOPlist PageRank
Validní Xhtml kod Validní CSS kod